FOX

....Paylaşmak Güzeldir.... :)

 


 
 

FOX TV (FOKSTV) HAKKINDA :

TGRT (Türkiye Gazetesi Radyo ve Televizyonu) 17 Aralık 2004 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nden News Corporation şirketine satıldı. Bu satışın sonunda TGRT televizyonu kapatılarak Türkiye’nin her tarafından karasal antenle izlenebilen FOX TV (FOKS TV) yayına başladı. FOX TV’nin bağlı olduğu şirket Huzur Radyo TV A.Ş.’dir. FOX TV’nin sahibi FOX International Channels’tir. Türkçe yayın yapan FOKS TV’nin yayın alanı Türkiye’dir. FOX TV’nin genel merkezi İstanbul Zeytinburnu’ndadır. FOX TV Türkiye’nin tamamından karasal antenle izlenebilmektedir. FOX TV’yi Eutelsat W3A ve Türksat 4A uydularından izleyebilirsiniz. İnternetten (Foks tv)FOX TV’yi kesintisiz, takılmadan, donmada, HD kalitesinde, canlı yayın izlemek için sitemizi ziyaret edin. FOX TV‘nin ses getirecek en büyük hamlesi, uzun yıllardır TRT’nin yayınladığı, milyonlarca kişini televizyon başında izlediği Yaz Olimpiyatlarının yayın haklarını satın almasıdır. 2016 yılında Brezilya’nın Rio kentinde yapılacak olan 31, Yaz Olimpiyatları ile 2020 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak 32. Yaz Olimpiyatlarını Fox tv yayınlayacak.
FOX TV, HD yayın yapan FOX TV HD kanalı 1 Temmuz 2014 tarihinde yayına başlamıştır. FOX TV HD kanalını Digitürk 326. kanaldan izleyebilirsiniz. Ayrıca FOX TV HD kanalını, Türksat 4A 12329 H 6666 2/3 frekansından, D-Smart 29. kanaldan, Türksat TKGS 9. kanaldan, Filbox 12329 H 6666 2/3 frekansından şifresiz izleyebilirsiniz.
FOKSTV’DE YAYINLANAN DİZİLER :
1) 1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk : Çarşamba akşamları Saat 22:15’te.
2) Kiraz Mevsimi : Cumartesi akşamları Saat 20:15’te.
3) O Hayat Benim : Pazar Akşamları Saat 20:15’te.
4) Kocamın Ailesi : Perşembe akşamları Saat 20:00’de.
5) Karagül : Cuma akşamları Saat 20:00’de.
6) Unutma Beni : Hafta içi her gün Saat 15:00’te.
7) Aşk Yeniden : Şubat ayında yayına girecektir.

Fox tv’de yayınlanan diziler dışında ilgi ile takip edilen programlardan biri de Kelime Oyunu programıdır. Ali İhsan VAROL’un sunduğu Kelime Oyunu programı Cumartesi ve Pazar günleri saat 17:30’da FOX TV’de yayınlanmaktadır. Kelime Oyunu programı yayınlandığı ilk yıl Türk Dil Kurumu tarafından Türkçe’ye yaptığı katkılardan dolayı ödüllendirilmiştir.

Amerikan FOX Broadcasting Company 1986 yılında kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2004’ten 2009 yılına kadar Amerika’nın en çok izlenen televizyon kanalı olmuştur. Fox Broadcasting Company Türkiye’nin yanı sıra Arjantin, Brezilya, Avustralya, Şili, Japonya, Almanya, Sırbistan, İtalya, Hindistan, Meksika, İspanya gibi Dünya’nın bir çok ülkesinde televizyon kanalına sahiptir.

İsmail KÜÇÜKKAYA ile Çalar Saat
FOX TV‘nin sevilen programlarından biri de İsmail KÜÇÜKKAYA ile ÇALAR SAAT’tir. İsmail KÜÇÜKKAYA ile Çalar Saat Hafta içi her gün 06:45’te yayınlanmaktadır. Çalar Saat programı ilk önce Fatih PORTAKAL tarafından sunulmuş, daha sonra Fatih PORTAKAL FOX ANA HABER bültenini sunmaya başlayınca Çalar Saat programını gazeteci İsmail KÜÇÜKKAYA sunmaya başlamıştır. Fox tv’de hafta içi her gün yayınlanan Çalar Saat programını halen Akşam gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni, gazeteci İsmail KÜÇÜKKAYA sunmaktadır.

İsmail KÜÇÜKKAYA ile Çalar Saat programında doğru, dürüst habercilik anlayışı ile Türkiye ve Dünya gündeminden derlenen haberler samimi bir hava içinde izleyicilere sunulmaktadır. İsmail KÜÇÜKKAYA ile Çalar Saat programı sabah haber programları arasında lider bir programdır.
FOX TV’nin en çok izleyici çeken programlarından biri de Fatih PORTAKAL ile FOX Ana Haber’dir. Fatih PORTAKAL ile Ana Haberi, hafta içi her gün Saat 19:00’da FOX TV’de izleyebilirsiniz. Fatih PORTAKAL, FOX TV Ana Haberi sunmaya başlamadan önce, Fatih PORTAKAL ile Çalar Saat programını sunmaktaydı.

FOX TV Frekansı :

FOX HD :TÜRKSAT 4 A, FREKANS: 12329, SYMBOL RATE: 6666, FEC: 2/3, POL: H (HD)
FOX SD :TÜRKSAT 4 A, FREKANS: 12336, SYMBOL RATE: 5520, FEC: 3/4, POL: H (SD)
Eutelsat W3A : 11678, H, 30000, 3/4
D-Smart : 29 Kanal (SD/HD), Digitürk : 26. kanal (SD)-326. kanal (HD), TKGS : 609. kanal (SD) Kablo TV : S11, Teledünya : 29. kanal, Tivibu : 30. kanal

Güncel FOX TV rtmp kodu/m3u8 adresi :

rtmp://144.76.120.151:1935/liveedge

22 Yorum to “FOX”

 1. mustafa dedi ki:

  sdaf

 2. sayın ismail küçükkaya uzun yıllardır seni takip ediyom beyendiğim bir gazetecisiniz seni taktir ediyom düzgün kaliteli bir insansınız başarının devamını senden bekliyorum ve ekliyorum siyasi görüşünü net bir şekilde göstermiyon ama seni chp den bir miletin vekili olmasını çok istiyom saygılar sevgiler iyi çalışmalar bana mesaj atmanı bekliyom

 3. Anonim dedi ki:

  sayın ismail kücük kaya sizleri tebrik ediyorum şindi işie gitmeden serediyim dedim bütün ekibinize tebrik ederim ben balıkesirden bubu yayınlarsanız cok sevinirim

  • Betsey dedi ki:

   Let’s not forget Marie from Silent Hill 2 – though her being dead was an important plot point since it turns out that James himself put her in the fridge. Mono in Shadow of the Colossus also works because it makes Wa;7#r&e821dns motives less selfish than if he had gone to the Forbidden Lands to gain great power or wealth.

 4. Mehmet Erkal dedi ki:

  Sayın Portakal Dur diyelim; Hırsızlığa, Vurguna, Soyguna, Yalana, Talana, Paralele safsatasına Dur diyelim.

 5. Mehmet Erkal dedi ki:

  Emekliye Enflasyonun Üzerinde Zam verdim diyen Sayın Maliye Bakanı Ya Alkollü ne söylediğinin şuurunda değil. Yada Emeklilerle alay ediyor. Yazıklar olsun Emeklilerle alay eden bakana ve onu bakanlıkta tutan yetkili BAŞBAKANA Milletle alay edenlere bu millet gerekeni zamanında verdi.05.8 474 52 29

 6. ayşenur dedi ki:

  bin sayfa gezdim hepsi donuyodu ama bu sayfaa don miyo teşekürlernn1

 7. mehmet erkal dedi ki:

  Terörüt Başı Özgürlük istenmekte ancak gerçekler Kandille,Öcalanla paylaşılıyor Bu aziz milletten gizleniyor Bundan Büyük İHANET OLMAZ.

 8. mehmet erkal dedi ki:

  Sayın Portakal Bu Millete ne zaman çözüm süreci diye söylenen ne udu belli olmayan meçhul poroğram Bu Aziz millete açıklandığı an terör biter.Ama kandilin bildiğini milletten saklandığı sürece bu ihanet devam eder.

 9. mehmet dedi ki:

  Bırazda erken emeklılıkten bahsetsenız sevınırım yetkılılere sesımızı duyururmusunuz

 10. Hülya dedi ki:

  Kiraz Mevsimi Dizisine bayılıyorum.nn1

 11. Bahar dedi ki:

  Fox Tv Dizileri ve Haberleri ile on numara kanal.

 12. Dilek dedi ki:

  İsmail Küçükkaya farkı:)nn1

 13. Gülşen dedi ki:

  Çalar saat süpersin

 14. Anonim dedi ki:

  kiraz mesmu kunosunu izle