İDMAN TV

....Paylaşmak Güzeldir.... :)

 

AZERBAYCAN İDMAN TV HAKKINDA :

Azerbaycan Cumhuriyeti Kafkasya’da yer alan ülkedir. Azerbaycan, Güney Kafkasya’nın en büyük ülkesidir. Doğusunda Hazar Denizi, Kuzeyinde Rusya, Kuzeybatısında Gürcistan, Batısında Ermenistan, Güneyinde İran bulunmaktadır. Azerbaycan’ bağlı bir de Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti vardır. Azerbaycan’ın 158 ülkeyle diplomatik kuruluşa üyedir. 38 uluslararası kuruluşa üyedir. Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kimsayal Silahların Yasaklanması Örgütü’nün kurucularındandır.

Azerbaycan İdman TV‘nin tam adı, İdman Azerbaycan Televiziyası’dır. İdman tv 1 Ağustos 2009 yılında kurulmuştur. Azerice yayın yapan İdman tv’nin genel merkezi Azerbaycan’ın başkenti Bakü’dedir. İdman TV generic fluoxetine ingredients buy fluoxetine without rx northstar rx fluoxetine rx fluoxetine hcl order fluoxetine online no prescription order fluoxetine online uk ‘yi Azerspace 1 uydusundan ya da Digitürk 89. kanalda izleyebilirsiniz. Ayrıca İdman TV’yi bedavacanlitv.com’dan kesintisiz, donmadan, takılmadan, HD kalitesinde canlı yayın izleyebilirsiniz. Azerbaycan İdman tv başta futbol olmak üzere basketbol, motor sporları, atletizm gibi bir çok spor karşılaşmasını canlı yayınlamaktadır. Azerbaycan İdman TV’nin yayınladığı futbol organizasyonları şunlardır. UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, İngiltere Barclays Premier Lig, İspanya La Liga, İtalya Serie A, İspanya Kral Kupası, Azerbaycan Premier Lig, Azerbaycan Lig Kupası. İdman tv Formula 1 (F1) yarışlarını da canlı yayınlamaktadır. Voleybolda Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Bayanlar CEV Kupası. Azerbaycan İdman TV’nin yayınladığı diğer organizasyonlar At yarışları ve Judo karşılaşmaları ve Jimnastik müsabakalarıdır.

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’in sporu sevmesi, ülke sporunun ve sporcuların sorunları ile ilgilenmesi sonucu Azerbaycan’da özellikler gençler çeşitli spor dallarına yönelmeye ve ülke sporu hızla gelişmeye başladı. Devlet başkanı olan İlham Aliyev aynı zamanda Azerbaycan Olimpiyat Komitesi başkanıdır. Azerbaycan’daki spor alt yapılarının ve sporcuların aldığı başarılı sonuçların bir yansıması olarak, ülkeye uluslararası spor organizasyonları verilmeye başlandı. Spor alanındaki bu gelişmeler sonucu Azerbaycan’da spor yayınları yapan bir televizyon kanalının kurulması ihtiyacını ortaya çıkardı. Devlet Başkanı İlham Aliyev’in şahsi gayretleri ve desteği ile İdman Azerbaycan Televizyonu 1 Ağustos 2009 yılında kuruldu. İdman TV’nin önceliği Azerbaycan sporu ve sporcusudur. Bunun için İdman Azerbaycan TV, Azerbaycanlı sporcuların katıldıkları spor müsabakalarını öncelikle canlı olarak yayınlamaktadır. Azerbaycan İdman TV haftalık programı çeşitli konular ve canlı yayınlara yer verilmektedir.

İdman Azerbaycan tv’nin yayınladığı organizasyonlara bakılacak olursa, özellikler futbol severler için vazgeçilmez bir tv kanalıdır. Avrupa’nın en çok izlenen spor organizasyonları olan Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını İdman Azerbaycan TV yayınlıyor. Azerbaycan İdman tv Avrupa’da en çok takip edilen ülkelerin liglerinde oynanan futbol maçlarını da canlı olarak ekrana getiriyor. İdman TV’nin canlı yayınladığı Avrupa ülkelerindeki Ligler, İngiltere Premier Lig, İspanya La Liga, İtalya Serie A bulunmaktadır. Azerbaycan İdamn TV söz konusu spor organizasyonlarını izlemek isteyenler tarafından tercih edilen televizyon kanallarından biridir. Azerbaycan İdman TV Türksat uydularından yayın yapmadığı için ülkemizde bir çok uydu alıcısı tarafından izlenememektedir. İdman Azerbaycan TV’yi en kolay izlemenin yolu internettir. İnternetten İdman TV’yi sitemiz üzerinden şifresiz, kesintisiz, HD yayınlarla, canlı yayın izleyebilirsiniz.
Azerbaycan İdman tv Adresi : AZ1011 Bakü M. Hüseyin 1 Azerbaycan. TEL : (+94412)4923807, [email protected] : [email protected]

İdman tv Frekansı

:Azerspace-1: 11169 H 20400 5/6

Güncel İdman tv rtmp kodu/M3u8 adresi :

rtmp://edge03-07.az.myvideo.az/dvrh264/idman/mp4:idman

3 Yorum to “İDMAN TV”

  1. Anonim dedi ki:

    Annamadım ben türkiyeden

  2. Anonim dedi ki:

    Azerspace uydusu nasıl ayarlanıyor

  3. barca dedi ki:

    barsa udsa ela olar